Firma Fronius Polska zaprasza na swoje stoisko na Targach IntraMag Poland, a pan Marcin Muś – Inżynier Sprzedaży przedstawia bliżej działalność firmy Fronius.

Jak kształtuje się historia firmy w Polsce?

Marcin MuśHistoria firmy Fronius rozpoczęła się w 1945 roku. Możliwość ładowania akumulatorów samochodowych w tamtych czasach wcale nie była oczywistością. Günter Fronius nie chciał się z tym pogodzić: zaczął od naprawy urządzeń elektrycznych i skonstruowania swojego pierwszego prostownika wykorzystującego technologię 50 Hz. Fronius Polska rozpoczęło działalność w 2012 roku w Gliwicach i przejęło odpowiedzialność za sprzedaż na terenie całej Polski.

Jakie są trzy główne filary firmy?

To co w roku 1945 rozpoczęło się jako jednoosobowa działalność, jest dzisiaj przedsiębiorstwem, które ustanawia nowe standardy technologiczne w dziedzinach spawalnictwa, fotowoltaiki i ładowania akumulatorów. W 30 oddziałach na całym świecie zatrudniamy blisko 5355 pracowników, a o naszej innowacyjności niech świadczy to, że jesteśmy w posiadaniu 1253 patentów. Zrównoważony rozwój oznacza dla nas, że kwestie ochrony środowiska i sprawy socjalne traktujemy na równi z wskaźnikami ekonomicznymi. Nasza dewiza jest od zawsze ta sama: chcemy być liderem innowacyjności.

Które produkty/ usługi firmy są wykorzystywane w intralogistyce lub magazynowaniu?

Nasi klienci wykorzystujący w transporcie bliskim wózki akumulatorowe stosują inteligentne prostowniki Selectiva o różnych zakresach mocy. Są to urządzeniaładowarka akumulatorów uniwersalnie przystosowane do ładowania różnych akumulatorów oraz łatwe i bezpieczne w obsłudze – na przejrzystym wyświetlaczu użytkownik od razu widzi, czy i jak długo podłączony jest akumulator i czy jest już całkowicie naładowany oraz wystudzony. Austriacka firma Fronius opracowała rozwiązanie służące do znacznie bardziej efektywnego energetycznie, a jednocześnie oszczędniejszego ładowania akumulatorów napędowych dla intralogistyki. Zmniejsza to zużycie prądu oraz emisję CO2, a jednocześnie wydłuża żywotność drogich akumulatorów ołowiowych. W marcu 2020 r. zostanie zaprezentowana najnowsza generacja prostowników linii Selectiva 4.0, która będzie oferować jeszcze więcej możliwości adaptacji zestawów energetycznych do zapotrzebowania rynku logistyki wewnętrznej.

Już niebawem odbędą się targi IntraMag Poland, jak planują Państwo wykorzystać obecność na targach w celu promocji firmy?

SelectivaWszystkich chętnych poznania innowacyjności w dziedzinie ładowania akumulatorów zapraszamy do odwiedzenia naszego stoiska podczas targów IntraMag Poland, na którym będzie można poznać nasze najnowsze systemy ładowania akumulatorów Selectiva 4.0 i rozwiązania dedykowane do stacji ładowania akumulatorów.