Tym razem na pytania o działalność firmy odpowiada pan Jan Glasemann – kierownik sprzedaży w firmie Dancop, która weźmie udział w targach IntraMag Poland.

Firma ma długą historię działalności, proszę powiedzieć coś więcej o sukcesach firmy.

odbojniki DancopSukces rozpoczął się w 1975 roku, kiedy Dancop stał się pierwszym producentem produkującym lustra bezpieczeństwa wykonane z tworzywa sztucznego. Dalsza gama rozwinęła się w trakcie rozwoju rynku i zakończyła się własną marką d-flexx, która obecnie dominuje w centrum rozwoju. Podstawą sukcesu jest doświadczenie rynkowe i koncentracja planowania, rozwoju i produkcji w jednym miejscu. Ponad cztery dekady produkcji własnej otwierają wiele możliwości, które mają pozytywny wpływ na jakość.

Dancop jest międzynarodową firmą z szeroką gamą działań, które rynki są szczególnie zainteresowane gamą produktów firmy?

W naszej szerokiej gamie produktów nie można na to odpowiedzieć w sposób ogólny. Najważniejszą gamą produktów jest własna marka d-flexx, którą produkujemy w naszej fabryce w Danii. Istnieje tu wysoki popyt globalny, ponieważ globalizacja zmieniła przepływ towarów. Oczywiście, jako niemiecka firma, patrzymy przede wszystkim na niemiecki rynek bazowy i Europę, a w ostatnich latach polski rynek miał bardzo dobry rozwój, zwłaszcza w dziedzinie logistyki.

Czym wyróżniają się produkty z linii d-flexx i do czego są wykorzystywane?

Marka d-flexx oznacza elastyczną ochronę przed uderzeniami wykonaną ze specjalnego tworzywa sztucznego, który powraca do pierwotnego stanu po zderzeniu odbojniki Dancopz wózkiem widłowym. Produkty d-flexx są testowane przez TÜV i są stosowane we wszystkich dziedzinach przemysłu i logistyki. Ze względu na zalety produktu koszty eksploatacji są ogromnie zmniejszone, a maszyny, pojazdy i inwestycje są chronione w sposób zrównoważony.

Podczas targów IntraMag Polska chcą Państwo promować nowe produkty: Julia i Mike. Proszę powiedzieć, do czego mogą być używane?

Oba nowe produkty pochodzą z serii d-flexx i podkreślają pozytywny rozwój marki. Juliet to drzwi jako przedłużenie modułowych systemów d-flexx „Delta” i „Echo” . Bramkę Juliet wyróżnia wysoka jakość zawiasów hydraulicznych, które są przez długi i bezproblemowy czas użytkowane. Za pomocą bramek, użytkownik może realizować przejścia i przejazdy do 4 m szerokości w ciągu komunikacyjnym.

odbojniki DancopBariera Mike może być uważana za wszechstronny talent i znajduje swoje miejsce w różnych dziedzinach. Mike może być stosowany jako zabezpieczenie przyziemne dla modułowych barier d-flexx oraz w samodzielnej zabudowie jako zabezpieczenie dla systemów regałów  jak i ochrony ścian.

Jakie firma Dancop ma plany na dalszy rozwój?

Pole pomysłów jest zawsze dobrze wypełnione i ze względu na pozytywny rozwój w branży przemysłowej stale dodawane są nowe wymagania i rozwój,  którymi się chętnie zajmujemy. Więc to pozostaje ekscytujące i zawsze zaleca się, aby mieć oczy otwarte na wysokiej jakości produkty z firmy Dancop w Polsce i wszędzie!