Z Panem Szymonem Sulima – Business Development Managerem z firmy Lumar Poland rozmawiamy o terminalach mobilnych, które zostaną zaprezentowane na targach IntraMag Poland już w marcu.

W jakiej branży głównie wykorzystywane są produkty firmy Lumar m.in. terminale mobilne?

Najpopularniejsze miejsca w których są wykorzystywane terminale mobilne, to centra dystrybucji o wysokim natężeniu zadań kompletacyjnych, magazyny, hale sprzedaży, sklepy, ale także poczta i kurierzy, firmy produkcyjne czy opieka medyczna. Nasze rozwiązania wykorzystywane są również w transporcie publicznym.

Czy jest terminal z wbudowanym skanerem? Do czego się go wykorzystuje?

Nasze terminale mobilne to komputery przenośne, wyposażone są w najlepsze na rynku skanery kodów 1D i 2D. Terminale mogą być także wyposażone w czytniki NFC i RFiD.  Dzięki nim procesy związane np. z inwentaryzacją, operacjami magazynowymi przyjęcia i wydania, czy ogólnie przyjętą kolekcją danych stały się szybsze i dokładniejsze. Terminale mobilne Lumar Poland to sprawdzone w biznesie urządzenia do zadań specjalnych. Dzięki technologii bezprzewodowej i odporności na upadki te urządzenia towarzyszą na każdym kroku pracownikom, ułatwiają i przyspieszają wykonanywanie zadań. Sprawdzają się zarówno w sprzedaży jak i w magazynach, na halach jak i w trasie.

Jakie akcesoria dodatkowe mają Państwo w ofercie?

Do każdego z naszych terminali klient ma możliwość zamówienia stacji dokującej, dodatkowej baterii oraz rysika pojemnościowego. Wśród dedykowanych akcesoriów mamy również dostępne kabury, torby i opaski na przedramię.

W przypadku zarządzania magazynem, jakie rozwiązania oferuje firma?

Jesteśmy dostawcą kolektorów danych, które są urządzeniami końcowymi dla systemów magazynowych. Dlatego Lumar Poland w ramach programu partnerskiego skupia wokół siebie firmy, które dostarczają m.in. systemy magazynowe. Czasami są to firmy, które dostarczają autorskie systemy magazynowe szyte na potrzeby klienta,a przy tym wykorzystujące w sposób optymalny dostarczane kolektory. Głównie stawiamy jednak na integratorów  dużych systemów klasy ERP takich producentów jak Comarch, SAP czy Asseco .

Gdy zgłasza się do nas klient, potrzebujący usługi wdrożenia całego systemu magazynowego, to również jesteśmy w stanie pomóc. Przeprowadzamy audyt w firmie, badamy oczekiwania klienta, ustalamy, który system WMS najlepiej sprosta potrzebom klienta i na podstawie tych danych rekomendujemy jednego z naszych partnerów, który taki system jest w stanie dostarczyć.

Proszę opowiedzieć o planach firmy na przyszłość.

Oczywiście dalsza ekspansja na rynku Europejskim. W tym momencie mocno skupiamy się na rozbudowie sieci partnerskiej w której skład będą wchodziły firmy dostarczające systemy WMS, MES oraz TMS. Planujemy również premierę nowego kolektora danych w pierwszym kwartale 2020 roku. Udział w targach IntraMag Poland traktujemy także jako promocję naszych usług oraz liczymy na pozyskanie nowych kontaktów biznesowych. Każde wydarzenie biznesowe jest dla nas cenną praktyką i wymianą doświadczeń, a targi na pewno przyniosą nam takie korzyści. Zapraszam do odwiedzenia naszego stoiska podczas IntraMag Poland 03-05 marca 2020 r. w Ptak Warsaw Expo.