W gronie naszych wystawców witamy firmę Swedmach, a Pan Robert Rybicki – Country Manager odpowiada na nasze pytania i przybliża nam wizję i firmę Swedmach Poland

Robert RybickiCzym zajmuje się firma Swedmach i gdzie głównie działa?

Firma Swedmach jest jednym z wiodących Szwedzkich dostawców wyposażenia magazynowego, warsztatowego oraz intralogistycznego. Poza Szwecją mamy oddziały we Francji, Estonii, Słowenii oraz od niedawna w Polsce a nasza sieć dystrybucji składa się z prawie wszystkich krajów UE. Nie sprzedajemy produktów bezpośrednio do firm, tak więc nasz model jest oparty o współpracę z firmami chcące uzupełnić lub poszerzyć ofertę sprzedaży o kolejne produkty czy rynki. Naszym dystrybutorom oferujemy maksymalną elastyczność, np. sprzedaż opartą o dropshipping, gdzie przyjmując zamówienie w przeciągu 3-4 dni dostarczamy produkt prosto do klienta. 

Który Państwa produkt jest najbardziej rozpoznawalny? 

Jednym z naszych wiodących produktów są kontenery samowyładowcze Tippo, które w związku z nowelizacją ustawy o odpadach i wprowadzeniu BDO zaczynają cieszyć się dużą popularnością. Widzimy, że przedsiębiorstwa przemysłowe zaczynają szukać optymalnych cenowo rozwiązań maksymalnie skracających koszt oraz czas segregacji odpadów. Spodziewamy się, że sprzedaż naszych kontenerów w Polsce znacząco wzrośnie w najbliższych latach. Bazujemy nasze rokowania o przykład Estonii, gdzie po wejściu w życie podobnego pakietu zmian legislacyjnych nasza sprzedaż kontenerów samowyładowczych wzrosła o ponad dwa miliony Euro. 

Gdzie można wykorzystać  kontenery Tippo i jakie mają zastosowanie?

Swedmach na IntraMag PolandKontenery samowyładowcze Tippo są świetnym rozwiązaniem dla hal produkcyjnych czy magazynowych, gdzie transport wewnętrzny odbywa się za pomocą wózków widłowych – jest to większa część przedsiębiorstw.

W wielu firmach albo nie segreguje się odpadów, przez co koszta utylizacji odpadów są znacznie wyższe, lub transport wewnętrzny odpadów odbywa się przez fizyczne przenoszenie lub przewożenie wózkami odpadów do kontenerów. Tam gdzie odpadów jest więcej nieraz wiąże się to z zatrudnieniem dodatkowych osób, co obniża produktywność i podnosi koszta.

Kontenery samowyładowcze Tippo pozwalają na znaczną redukcję kosztów utylizacji odpadów ponieważ:

  • oszczędzają czas i pieniądze gdyż różne wielkości kontenerów można błyskawicznie przetransportować tam gdzie są potrzebne i gdzie powstają różnego rodzaju odpady np. pod zgrzewarkę do folii, stanowisko do pakowania, gilotyna do blachy czy maszynę CNC;
  • mogą być porozstawiane w różnych miejscach w zakładzie oraz posiadać różne rozmiary czy kolory dla odmiennych typów odpadów;
  • na koniec dnia operator wózka widłowego jest w stanie w 5-minut, nie wysiadając z pojazdu opróżnić szereg kontenerów samowyładowczych ulokowanych tam gdzie powstają odpady do kontenerów zbiorczych.

Taki sposób optymalizacji gospodarki odpadami w zakładach jest:

  • Niedrogi w implementacji;
  • bezpieczniejszy i wydajniejszy przez co kosztuje mniej;
  • umożliwia prawidłowe sortowanie u źródła;
  • poprawia ergonomię pracy osób na stanowiskach stykających się z odpadami.

Szwedzka Firma Swedmach, jako producent i największy dystrybutor tego typu kontenerów w Europie, może pochwalić najszerszą ofertą różnych kontenerów samowyładowczych dostosowanych do potrzeb klienta.

W jaki sposób planują Państwo wykorzystać udział firmy w targach IntraMag Poland do promocji swoich produktów?

Chcielibyśmy przede wszystkim przyciągnąć uwagę firm zajmujących się sprzedażą artykułów magazynowych czy przemysłowych na nowe formy współpracy oraz rzadziej wykorzystywane w Polsce produkty zwiększające bezpieczeństwo oraz ergonomię pracy. Pokażemy uczestnikom targów korzyści oferowanej przez nas, maksymalnie elastycznej współpracy, bez potrzeby angażowania dodatkowych zasobów.

Dziękuję za rozmowę.