Panią Karolinę Kończyk z działu handlowego firmy Niko Alex pytamy o zakres usług, produkty, które będą prezentowane na targach IntraMag Poland oraz o plany firmy na przyszłość. Zapraszamy do przeczytania wywiadu.

Jaka jest główna działalność firmy Niko Alex?

Nasza firma działa na rynku od 1992 roku. Podstawowa działalność związana jest z kompleksowym zaspokojeniem potrzeb w zakresie transportu bliskiego. W 2005 roku nawiązaliśmy współpracę z firmą Hangcha i od tamtego czasu jesteśmy oficjalnym importerem i dystrybutorem produkowanych przez nich wózków widłowych oraz części zamiennych i eksploatacyjnych.  Dzięki doświadczeniu naszym klientom możemy zaoferować wspólne opracowanie nowoczesnych rozwiązań zadań transportowych, które obejmuje: doradztwo techniczne, dostawę wózków widłowych optymalnie dopasowanych do potrzeb oraz preferencji finansowych klientów, serwis gwarancyjny i pogwarancyjny oraz pełny asortyment niezbędnych części.

wozek Niko AlexOferowane przez nas wózki są produktem skierowanym do klientów ceniących sobie niezawodność i prostotę konstrukcji. W swojej ofercie posiadamy wózki czołowe: spalinowe, elektryczne  oraz szeroką gamę produktów techniki magazynowej o zróżnicowanych parametrach i wyposażeniu.

Oprócz wymienionych produktów, co jeszcze wchodzi w skład oferty firmy?

Nasza firma dysponuje bogatym zapleczem serwisowym. Dzięki wykwalifikowanym pracownikom świadczymy usługi serwisowe zarówno dla importowanych przez nas wózków Hangcha, jak i innych marek. Aby móc sprawnie wykonywać naprawy serwisowe i reagować na zapytania klientów na magazynie, utrzymujemy ponad 7 tys. pozycji  części zamiennych, w które można się u nas zaopatrzyć.  Dodatkowo nasza firma oferuje:

– wynajem długoterminowy wózków widłowych;

– wynajem krótkoterminowy wózków widłowych z operatorem lub bez;

– zakup wózków widłowych w opcji leasingu;

– usługi wózkiem widłowym.

W Państwa ofercie można znaleźć m. in. wózki paletowe, które będą prezentowane podczas targów IntraMag Poland. Proszę powiedzieć czym wyróżniają się te produkty?

Prezentowane przez nas wózki paletowe serii A Mini Lithium-Ion, stanowią nową generację produktów opracowanych przez Hangcha do zastosowań logistycznych i magazynowych. Oferowane są w  udźwigu 1,5 T oraz 2,0 T. W wózkach tych zastosowano nowoczesną technologię litowo-jonową, dzięki czemu cechują się one:

wozek Niko Alex–  dużą wydajnością – zaprojektowana z wykorzystaniem najnowszych technologii, bateria wysokiej jakości zapewnia świetne osiągi oraz efektywne wykorzystanie energii,

– komfortową obsługą – małe i zgrabne wymiary wózka umożliwiają łatwe i wygodne operowanie wózkiem, a wygodny dostęp do baterii umożliwia szybką wymianę lub jej ładowanie bez konieczności demontażu,

– niezawodnością – wbudowany system bezpieczeństwa na bieżąco monitoruje napięcie i natężenie prądu oraz temperaturę baterii,

– długą żywotność baterii –3 lata gwarancji, min 1200 cykli ładowania oraz

– krótkim czasem ładowania baterii – 100% ładowania w 2 godz.

Prezentowane przez nas wózki są idealnym narzędziem niezbędnym przy załadunku, rozładunku oraz przemieszczaniu towarów na paletach w magazynach, sklepach czy zakładach produkcyjnych.

Wózki sprawdzają się także jako wyposażenie samochodów ciężarowych, znakomicie ułatwiając obróbkę ładunków na skrzyni samochodów.

 Jakie cele postawiła sobie firma na obecny 2020 rok?

Niezmiennie od początku działalności firmy najważniejszym celem jest dla nas satysfakcja naszych klientów. Nieustannie poszerzamy  ofertę sprzedawanych przez nas wózków, jak i części zamiennych. W obecnym, 2020 roku, ze względu na rosnące wymagania rynku oraz coraz większe obostrzenia ze strony ochrony środowiska, chcemy promować i rozszerzyć asortyment wózków widłowych z napędem elektrycznym, zarówno czołowych jak i paletowych z masztem i bez. Od stycznia br. w ofercie posiadamy wózki czołowe nowej generacji High Performance oraz wózki serii XC z napędem Li-Ion, a także potężne wózki serii A o udźwigu 16 t.